Następne tygodnie przyniosą nam wiele atrakcji, ponieważ w programie są cztery wielkie turnieje z udziałem czołowych szachistów świata.
Dla przypomnienia:
1. Grand Prix Turnier w Zug w czasie 17.04.-1.05.2013. Jest to trzeci turniej tego cyklu. Najlepszych dwóch w ogólnej rywalizacji zakwalifikują się do turnieju kandydatów 2014.
Uczestnicy:
T. Radjabov
S. Karjakin
F. Caruana
V. Topalov
H. Nakamura
S. Mamedyarov
A. Morozevich
P. Leko
G. Kamsky
R. Ponomariov
A. Giri
R. Kasimdzhanov
2. Memoriał Alechina w Paryżu i St.Petersburgu w czasie 21.04.-1.05.2013.
Uczestnicy
V. Anand
V. Kramnik
L. Aronian
P. Svidler
B. Gelfand
M. Vachier-Lagrave
L. Fressinet
M. Adams
N. Vitiugov
L. Ding
3. Norway Chess w Stavanger w czasie 7-8.05.2013.
Uczestnicy
M. Carlsen
L. Aronian
V. Anand
S. Karjakin
V. Topalov
P. Svidler
H. Nakamura
T. Radjabov
H. Wang
J. L. Hammer
4. Memoriał Tala w terminie 14-24 czerwca 2013 w Moskwie.
Uczestnicy
M. Carlsen
V. Kramnik
V. Anand
F. Caruana
S. Karjakin
H. Nakamura
A. Morozevich
B. Gelfand
S. Mamedyarov
Zdjęcie Leny Skrzypczak
Cieszy nas postawa młodzieży w tegorocznych mistrzostwach Polski. W 5 rundzie nasz utalentowany junior Kamil Dragun nie dał żadnych szans wicemistrzowi Polski Bartłomiejowi Maciei. Partia jest bardzo emocjonująca i zasługuje na publikację.
1977 Słupsk: Włodzimierz Kruszyński gra Dariuszem Weiderem
1978: Drużyna Łączności Bydgoszcz. Od lewej strony stoją: Jerzy Pokojowczyk, Grzegorz Chrapkowski, siedzą od lewej strony: Waldemar Jagodziński, Hanna Jagodzińska i Włodzimierz Kruszyński.
Otwarty turniej w Hamburgu 1984: Obok Kruszyńskiego siedzi Jacek Bednarski (zdjęcia pochodzą ze zbiorów Andrzeja Filipowicza)
Włodzimierz Kruszyński był zawodnikiem z dużymi sportowymi możliwościami. Jednakże jego talent szachowy nie rozwinął się tak, jak wszyscy – i on chyba także – oczekiwali. Ostatecznie w 1994 roku Włodek założył agencję Gambit i praktycznie odszedł od czynego zajmowania się grą.
Partia, którą przedstawiam, rozegrana została w rozgrywkach I ligi.
Godne pochwały jest inicjatywa arcymistrza Aleksandra Miśty szkolenia poprzez Internet. Dzięki temu będzie można pomagać tym osobom, które nie mają możliwości w swoich miejscach zamieszkania korzystania z pomocy fachowców.
Przypominam, że tę formę szkolenia – w ramach działalności Młodzieżowej Akademii Szachowej – zaproponowałem już w 1999 roku. Nie spotkało się to wtedy z uznaniem osób odpowiedzialnych za szkolenie młodzieży w Polsce. Moje doświadczenia opisałem na stronie i blogu:
…także na blogu w kategorii „Szachy w Polsce” w tematach Wirtualne szkolenie i Szkolenie.
Jest to przede wszystkim lektura dla tych Internautów, którzy od niedawna zaglądają tutaj i nie mieli możliwości zaznajomienia się jeszcze z tą problematyką.
Z okazji 100-lecia Krakowskiego Klubu Szachistów wydano w 1993 roku broszurkę z zadaniami szachistów klubu. W tym zbiorze znalazły się także moje utwory. Broszurka zostala zeskanowana i można ją obejrzeć na mojej stronie: Link.
















