wrz
08

W poniedziałek 19 września 2011 roku ukaże się nowy tygodnik „Wprost Przeciwnie” pod redakcją grupy dziennikarzy, którzy współtworzyli tygodnik „Wprost” w czasach, kiedy odnosił on największe sukcesy.

Redaktorem naczelnym jest znany szachista i współautor „Szybkiego kursu debiutów” Jan Piński, były szef działu Polska tygodnika „Wprost” i były szef „Wiadomości” TVP. Jest on również redaktorem naczelnym pisma szachowego „Panorama Szachowa”.

Wśród autorów „Wprost Przeciwnie” są Prezydent Centrum im Adama Smitha Robert Gwiazdowski, Michał Zieliński, Janusz Korwin-Mikke, Wiesław Kot, Robert Leszczyński, Tomasz Terlikowski, Paweł Zarzeczny i satyryk Tadeusz Drozda.

Nakład pierwszego numeru wyniesie 120 tys. egzemplarzy. Tygodnik ma działy Polska, Biznes, Nauka i Zdrowie, Historia, Zagranica, Kultura.

Witryna tygodnika

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 2

 • Marcin Zimerman

  Sprawdze co ciekawego maja do zaoferowania 🙂 J.Pinski pisze bardzo dobre ksiazki debiutowe np jego ksiazki o gambicie wolzanskim i partii wloskiej to chyba najlepsze obecnie ksiazki referencyjne o tych wariantach. Szkoda tylko ze autorem bedzie tez pseudo spec od wszystkiego i od niczego tzn Mikke.

 • Pamiętam „Wprost” z czasów, gdy jeszcze było to lokalne, poznańskie czasopismo. Ale to dawne dzieje. J.K-Mikke to dosyć barwna, rzekłbym egzotyczna postać.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  sty
  13
  pt.
  2023
  całodniowy Tata Steel Masters
  Tata Steel Masters
  sty 13 – sty 29 całodniowy
  Tata Steel Masters
  Silny turniej z udziałem m.in. Carlsen, Ding Liren, Caruana, Giri, So, Rapport, Aronian, Duda itd.   Partie i wyniki na Chess24 Strona turnieju Wiadomość z ostatniej chwili: nasz arcymistrz Jan-Krzysztof Duda jednak nie zagra w Tata Steel[...]
  lut
  1
  śr.
  2023
  całodniowy Grand Prix kobiet
  Grand Prix kobiet
  lut 1 – lut 14 całodniowy
  1 lutego oficjalnie rozpoczyna się drugi turniej Grand Prix kobiet z cyklu 2022-23. Miejsce rozgrywek Monachium. Dwanaście zawodniczek walczą o nagrody główne i udział w kolejnym Turnieju Kandydatów. Polskę reprezentuje Alina Kaszlińska. Strona turnieju
  lut
  15
  śr.
  2023
  całodniowy Dusseldorf WRChessMasters
  Dusseldorf WRChessMasters
  lut 15 – lut 26 całodniowy
  Strona turnieju Uczestnicy: Nepomniachtchi, Giri, So, Aronian, Duda, Gukesh D, Abdusattorov.
  kw.
  7
  pt.
  2023
  całodniowy World Championship Match
  World Championship Match
  kw. 7 – kw. 30 całodniowy
  Mecz o mistrzostwo świata pomiędzy Niepomniaszczyjem (Rosja) i Dingiem (Chiny) odbędzie się w dniach 7 – 30  kwietnia w Astanie (Kazachstan). Strona turnieju
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: