paź
05

W Muzeum Powstania Warszawskiego znalazłem dwa wątki szachowe:

10580915_10152587468508930_2166463886061531372_o1800360_10152986371003930_5072306075729266293_n

URL Trackback

Trackback - notka

Jedna odpowiedź

  • Krzysztof Kledzik

    Bardzo podobne szachy do tych z pierwszego zdjęcia (różniły się tylko tym że wykonywano je z plastyku), były w latach 80-tych wykorzystywane jako reklama preparatu Vita Buerlecithin. Miniaturowe, mieszczące się w kieszeni. Miały jedno niedociągnięcie, wieczko nie domykało się gdy bierki były ustawione w dziurkach na szachownicy. A tak wygląda motyw szachowy we współczesnej reklamie VB:
    https://www.youtube.com/watch?v=chZ80Fs7x40

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.