cze
16


link

link
fot. FB

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 8

 • Sonix

  No cóż mizernie to wygląda. Ten co mówił o przejrzystości i transparentności w związku, sam robi wszystko by tak nie było. Niestety przykre to, bo sport jakim są szachy raczej kojarzy się z ludźmi inteligentnymi o wysokiej kulturze osobistej. Jak widać są niestety wyjątki i to na samej górze.

 • slawomirus

  Widać wyraźnie, że idzie do starcia i następnych wyborów. Prezes Jedynak jest ostro i otwarcie krytykowany. Mówi się o braku zasad, przebiegłości, niejasnościach finansowych. Patrząc chociażby na prowadzenie przez PZSzach sprawy Patrycji Waszczuk, można się spodziewać się pewnych niedoskonałości na tym folwarku. Z pewnością jest wesoło, a Zbigniew Nagrocki powinien napisać następną część słynnego dzieła „Degenerado”. Część bohaterów może odeszła trochę w cień(a może przegrupowuje siły), inni zaś wyskakują jak filip z konopii, mieszając i manipulując naszą rzeczywistością szachową. Pan Zbigniew miał rację, przedstawienie ciągle trwa. „Pośród pogorzeliska i pozostałościach po czajniku znajdowała się studnia. Złowrogi czarny
  dym unosił się nad nią. Kto wie jakież to cholerstwo czai się w jej wnętrzu…”.

 • Adamek

  Z tego co pamiętam, to Mirek Grabarczyk jest autorem
  Degenerado.

 • Obi

  To jest komentarz, który został opublikowany na fb:

  Oskar Rosłon

  W 2019 roku poziom nieścisłości był „w normie”. Nie oznacza to, że było kolorowo, ale nie było też niczego co należałoby zgłosić np. do prokuratury. Natomiast teraz sytuacja jest diametralnie inna: 2 wybitnych arcymistrzów PZSzach (bo wg nich tylko arcymistrz najlepiej poprowadzi związek): Jedynak i Jakubiec, którzy wszędzie powtarzają ile oni to robią dla szachów i ile zarobili dla niego jak przychodzi czas rozliczeń to udają że ich nie ma i uniemożliwiają kontrolę, a podobno nie mają nic do ukrycia i
  świetnie
  zarządzają związkiem.. . Wprowadzili to ich cudowne logo (przecież ono nie mogło być dobre jeżeli koło tego kręcił się ówczesny wiceprezes ds. marketingu ), które kosztowało baardzo dużo pieniędzy, mimo że do takiej zmiany była wymagana zgoda Walnego Zebrania… . Związek dalej nie opublikował ile członkowie zarządu zarobili w 2019 – mimo że zobligowała ich do tego uchwała WZD. Na stronie Polskiego Związku Szachowego są publikowane wyłącznie informacje i regulaminy tych imprez które uwielbia, lubi bądź sympatyzuje z nimi większość Zarządu PZSzach ( ZZSzach pozdrawia, oczekując od 5 miesięcy informacji dot. patronatu PZSzach nad Festiwalem Perła Bałtyku). PZSzach publikuje inne dane finansowe w sprawozdaniach finansowe np. do OPP, a inne informacje udziela nam delegatom. O nagminnych naruszeniach przepisów regulaminowych nie będę się rozpisywał, bo tego jest tyle, że za poprzednich kadencji prezesów PZSzach razem wziętych nie było takiego bezprawia. (Coś Kolegium Sędziów może na ten temat powiedzieć, któremu wbrew statutu odebrano możliwośc m.in. opiniowania sędziów imprez centralnych) A no i najciekawsze – Prezes uznał, że pieniądze PZSzach , czyli nas wszystkich szachistów są tak bezwartościowe że musiał sobie zatrudnić kancelarię prawną, żeby go reprezentowała, bo on sam nie będzie się z nami męczyć. To tak parę przykładów, o rządach tego Zarządu można byłoby napisać książkę.

 • Dominik

  Panowie Staruszkowie!

  Nie narzekajcie na Jedynaka. Wybraliście go w wolnych wyborach. To teraz macie. Radek to wytrawny pokerzysta i da sobie radę z wszelkimi problemami i atakami.

 • slawomirus

  Akurat Oskar Rosłoń na staruszka nie wygląda,Łukasz Turlej też młodszy od aktualnego Prezesa. Radosław Jedynak tak ogólnie budzi sympatię i może jest wytrawnym pokerzystą. Ale tutaj na blefowaniu daleko się nie zajedzie, trzeba pokazać papiery min. ile wydano na nowe logo i ile zarabia Zarząd. Zobaczymy jak to się rozwinie, oponenci nie są tacy słabi i mają swoje argumenty.

 • Sonix

  No nie bez powodu obecny prezes utrudnia kontrole. Musi coś mieć na sumieniu skoro tak postępuje. Dużo ciekawych sprawa poruszył tutaj Obi. Nie sądziłem że tak się to wszystko ma.

 • Sonix

  Prezes jak przystało na „dobrego” pokerzystę gra vabank, w końcu stawką jest ciepła posadka. Pamiętajcie też o tym, że taki gość ma zawsze jakiegoś asa w rękawie. A to że udaje mu się zwodzić innych rozmaitymi blefami to u „dobrego” pokerzysty” jest normą.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  paź
  2
  niedz.
  2022
  całodniowy European Club Cup
  European Club Cup
  paź 2 – paź 10 całodniowy
  2 – 10 Oct 2022, Mayrhofen (Austria) Strona turnieju
  paź
  5
  śr.
  2022
  całodniowy The USA Championship
  The USA Championship
  paź 5 – paź 19 całodniowy
  Mistrzostwa USA w Saint Louis z udziałem Darka Świercza. Strona turnieju Informacja na ChessBase News
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: