wrz
06

Kontynuacja odcinka 1

Czołowe  miejsca ilustruje tabelka

Wynik Kacpra Pioruna należy ocenić bardzo pozytywnie. Natomiast 43 miejsce Grzegorza  Gajewskiego oraz 51 pozycja Mateusza Bartla to duże niepowodzenie!

Dokładne wyniki

Dziwi mnie polityka sportowa Polskiego Związku Szachowego: Dlaczego, w miejsce weteranów Gajewskiego i Bartla,  nie wysłano młodych i utalentowanych zawodników?

Tak czynią inne związki szachowe na całym świecie. Np. barwy Niemiec bronił m.in. 16-letni Vincent Keymer, który został wicemistrzem Europy! Przy odrobinie szczęścia mógłby zająć nawet  I miejsce, gdyż w 10 rundzie zremisował wygraną partię z Demczenko.

Partie na ChessBomb

 

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 3

 • slawomirus

  Na tych mistrzostwach chodzi głównie o zajęcie miejsca gwarantującego udział w Pucharze Świata i pewną kasę za udział w Pucharze.Zawodnicy z wyższym rankingiem rzadko grają w tych mistrzostwach.Wysyłanie młodych i utalentowanych zawodników i zawodniczek się opłaca co pokazuje przypadek chociażby Oliwii Kiołbasy. Dla młodego zawodnika udział w takich zawodach daje możliwość ogrania się w silnej konkurencji i stanowi bodziec do dalszej pracy.Dla rutyniarzy takich jak Gajewski czy Bartel mistrzostwa to kolejny turniej typu może coś uda wyszarpać,w tym wypadku udział w Pucharze Świata. Zawodnicy szachowo się już zestarzeli, od lat nie progresują tylko odcinają kupony. Grzegorz Gajewski jako wielki analityk Ananda raczej nie pójdzie śladami Radka Wojtaszka. Mateusz Bartel miał swego czasu przebłyski ale zaczął sie zajmować mydłami i powidłami co skutecznie zatrzymało jego rozwój szachowy. Życie zmusza oczywiście do różnych wyborów i trudno mieć pretensje do zawodnika. Jerzy Konikowski trafnie swego czasu przewidział czym skończy się takie łapanie wielu srok za ogon. Pamiętam wtedy święte oburzenie niektórych zawodników i akolitów, czas pokazał, kto ma rację.
  Trzeba mieć natomiast pretensje do PZSZach o politykę sportową. Po co inwestować w mało perspektywicznych zawodników ? Chyba lepiej wysłać Teclafa, Janika, Gomularza czy jakiegoś innego młodego zawodnika , który ma szanse na podniesienie poziomu sportowego min. poprzez udział w takich zawodach.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  maj
  18
  śr.
  2022
  całodniowy Grand Chess Tour
  Grand Chess Tour
  maj 18 – maj 25 całodniowy
  Grand Chess Tour (blitz) 2022, Web (18), 18 – 24 May 2022, Warsaw (Poland) Strona turnieju Więcej informacji na Chessbase Partie na chess24    
  maj
  31
  wt.
  2022
  całodniowy Norway Chess
  Norway Chess
  maj 31 – cze 10 całodniowy
  The 10th edition of Norway Chess will take place between May 31st to June 10th in Stavanger. Together with our primary partner, NES Fircroft, we proudly present the following players: World Chess Champion, Magnus Carlsen (Norway) Richard Rapport (Hungary)[...]
  cze
  16
  czw.
  2022
  całodniowy Turniej kandydatów
  Turniej kandydatów
  cze 16 – lip 7 całodniowy
  Turniej z udziałem Dudy. Informacja na stronie turnieju
  lip
  10
  niedz.
  2022
  całodniowy Festiwal szachowy w Bielu
  Festiwal szachowy w Bielu
  lip 10 – lip 24 całodniowy
  Więcej informacji na ChessBase News.
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 171 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: