wrz
06

Kontynuacja odcinka 1

Czołowe  miejsca ilustruje tabelka

Wynik Kacpra Pioruna należy ocenić bardzo pozytywnie. Natomiast 43 miejsce Grzegorza  Gajewskiego oraz 51 pozycja Mateusza Bartla to duże niepowodzenie!

Dokładne wyniki

Dziwi mnie polityka sportowa Polskiego Związku Szachowego: Dlaczego, w miejsce weteranów Gajewskiego i Bartla,  nie wysłano młodych i utalentowanych zawodników?

Tak czynią inne związki szachowe na całym świecie. Np. barwy Niemiec bronił m.in. 16-letni Vincent Keymer, który został wicemistrzem Europy! Przy odrobinie szczęścia mógłby zająć nawet  I miejsce, gdyż w 10 rundzie zremisował wygraną partię z Demczenko.

Partie na ChessBomb

 

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 3

 • slawomirus

  Na tych mistrzostwach chodzi głównie o zajęcie miejsca gwarantującego udział w Pucharze Świata i pewną kasę za udział w Pucharze.Zawodnicy z wyższym rankingiem rzadko grają w tych mistrzostwach.Wysyłanie młodych i utalentowanych zawodników i zawodniczek się opłaca co pokazuje przypadek chociażby Oliwii Kiołbasy. Dla młodego zawodnika udział w takich zawodach daje możliwość ogrania się w silnej konkurencji i stanowi bodziec do dalszej pracy.Dla rutyniarzy takich jak Gajewski czy Bartel mistrzostwa to kolejny turniej typu może coś uda wyszarpać,w tym wypadku udział w Pucharze Świata. Zawodnicy szachowo się już zestarzeli, od lat nie progresują tylko odcinają kupony. Grzegorz Gajewski jako wielki analityk Ananda raczej nie pójdzie śladami Radka Wojtaszka. Mateusz Bartel miał swego czasu przebłyski ale zaczął sie zajmować mydłami i powidłami co skutecznie zatrzymało jego rozwój szachowy. Życie zmusza oczywiście do różnych wyborów i trudno mieć pretensje do zawodnika. Jerzy Konikowski trafnie swego czasu przewidział czym skończy się takie łapanie wielu srok za ogon. Pamiętam wtedy święte oburzenie niektórych zawodników i akolitów, czas pokazał, kto ma rację.
  Trzeba mieć natomiast pretensje do PZSZach o politykę sportową. Po co inwestować w mało perspektywicznych zawodników ? Chyba lepiej wysłać Teclafa, Janika, Gomularza czy jakiegoś innego młodego zawodnika , który ma szanse na podniesienie poziomu sportowego min. poprzez udział w takich zawodach.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  gru
  1
  pt.
  2023
  całodniowy London Chess Classic
  London Chess Classic
  gru 1 – gru 10 całodniowy
  Uczestnicy GM Dommaraju Gukesh (Indie) 2746 GM Nikita Vitiugov (Anglia) 2712 GM Amin Tabatabaei (Iran) 2694 GM Michael Adams (Anglia) 2670 GM Andrei Volokitin (Ukraina) 2660 GM Hans Niemann (USA) 2659 GM Mateusz Bartel (Polska)[...]
  gru
  26
  wt.
  2023
  całodniowy MŚ w rapidzie i blitzach
  MŚ w rapidzie i blitzach
  gru 26 – gru 30 całodniowy
  FIDE przyznała Federacji Szachowej Uzbekistanu Mistrzostwa Świata w szachach szybkich i błyskawicznych 2023. Obydwa turnieje odbędą się w Samarkandzie w dniach 26-30 grudnia. Informacja FIDE
  kw.
  5
  pt.
  2024
  całodniowy Turniej kandydatów
  Turniej kandydatów
  kw. 5 – kw. 23 całodniowy
  Turniej odbędzie się w Toronto.
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: