wrz
06

Kontynuacja odcinka 1

Czołowe  miejsca ilustruje tabelka

Wynik Kacpra Pioruna należy ocenić bardzo pozytywnie. Natomiast 43 miejsce Grzegorza  Gajewskiego oraz 51 pozycja Mateusza Bartla to duże niepowodzenie!

Dokładne wyniki

Dziwi mnie polityka sportowa Polskiego Związku Szachowego: Dlaczego, w miejsce weteranów Gajewskiego i Bartla,  nie wysłano młodych i utalentowanych zawodników?

Tak czynią inne związki szachowe na całym świecie. Np. barwy Niemiec bronił m.in. 16-letni Vincent Keymer, który został wicemistrzem Europy! Przy odrobinie szczęścia mógłby zająć nawet  I miejsce, gdyż w 10 rundzie zremisował wygraną partię z Demczenko.

Partie na ChessBomb

 

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 3

 • slawomirus

  Na tych mistrzostwach chodzi głównie o zajęcie miejsca gwarantującego udział w Pucharze Świata i pewną kasę za udział w Pucharze.Zawodnicy z wyższym rankingiem rzadko grają w tych mistrzostwach.Wysyłanie młodych i utalentowanych zawodników i zawodniczek się opłaca co pokazuje przypadek chociażby Oliwii Kiołbasy. Dla młodego zawodnika udział w takich zawodach daje możliwość ogrania się w silnej konkurencji i stanowi bodziec do dalszej pracy.Dla rutyniarzy takich jak Gajewski czy Bartel mistrzostwa to kolejny turniej typu może coś uda wyszarpać,w tym wypadku udział w Pucharze Świata. Zawodnicy szachowo się już zestarzeli, od lat nie progresują tylko odcinają kupony. Grzegorz Gajewski jako wielki analityk Ananda raczej nie pójdzie śladami Radka Wojtaszka. Mateusz Bartel miał swego czasu przebłyski ale zaczął sie zajmować mydłami i powidłami co skutecznie zatrzymało jego rozwój szachowy. Życie zmusza oczywiście do różnych wyborów i trudno mieć pretensje do zawodnika. Jerzy Konikowski trafnie swego czasu przewidział czym skończy się takie łapanie wielu srok za ogon. Pamiętam wtedy święte oburzenie niektórych zawodników i akolitów, czas pokazał, kto ma rację.
  Trzeba mieć natomiast pretensje do PZSZach o politykę sportową. Po co inwestować w mało perspektywicznych zawodników ? Chyba lepiej wysłać Teclafa, Janika, Gomularza czy jakiegoś innego młodego zawodnika , który ma szanse na podniesienie poziomu sportowego min. poprzez udział w takich zawodach.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  lis
  24
  śr.
  2021
  całodniowy Mecz o mistrzostwo świata
  Mecz o mistrzostwo świata
  lis 24 – gru 16 całodniowy
  Walczą ze sobą w Dubai aktualny mistrz świata Magnus Carlsen (Norwegia) i pretendent Jan Nepomniajszczyj (Rosja) Partie i wyniki na ChessBomb. Mecz składa się z 14 partii (7,5 pkt. gwarantuje zwycięstwo) tempem 120 minut na[...]
  sty
  14
  pt.
  2022
  całodniowy Tata Steel Chess 2022
  Tata Steel Chess 2022
  sty 14 – sty 30 całodniowy
  Superturniej z udziałem Jana Krzysztofa Dudy. Informacja
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 171 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: