wrz
06

Kontynuacja odcinka 1

Czołowe  miejsca ilustruje tabelka

Wynik Kacpra Pioruna należy ocenić bardzo pozytywnie. Natomiast 43 miejsce Grzegorza  Gajewskiego oraz 51 pozycja Mateusza Bartla to duże niepowodzenie!

Dokładne wyniki

Dziwi mnie polityka sportowa Polskiego Związku Szachowego: Dlaczego, w miejsce weteranów Gajewskiego i Bartla,  nie wysłano młodych i utalentowanych zawodników?

Tak czynią inne związki szachowe na całym świecie. Np. barwy Niemiec bronił m.in. 16-letni Vincent Keymer, który został wicemistrzem Europy! Przy odrobinie szczęścia mógłby zająć nawet  I miejsce, gdyż w 10 rundzie zremisował wygraną partię z Demczenko.

Partie na ChessBomb

 

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 3

 • slawomirus

  Na tych mistrzostwach chodzi głównie o zajęcie miejsca gwarantującego udział w Pucharze Świata i pewną kasę za udział w Pucharze.Zawodnicy z wyższym rankingiem rzadko grają w tych mistrzostwach.Wysyłanie młodych i utalentowanych zawodników i zawodniczek się opłaca co pokazuje przypadek chociażby Oliwii Kiołbasy. Dla młodego zawodnika udział w takich zawodach daje możliwość ogrania się w silnej konkurencji i stanowi bodziec do dalszej pracy.Dla rutyniarzy takich jak Gajewski czy Bartel mistrzostwa to kolejny turniej typu może coś uda wyszarpać,w tym wypadku udział w Pucharze Świata. Zawodnicy szachowo się już zestarzeli, od lat nie progresują tylko odcinają kupony. Grzegorz Gajewski jako wielki analityk Ananda raczej nie pójdzie śladami Radka Wojtaszka. Mateusz Bartel miał swego czasu przebłyski ale zaczął sie zajmować mydłami i powidłami co skutecznie zatrzymało jego rozwój szachowy. Życie zmusza oczywiście do różnych wyborów i trudno mieć pretensje do zawodnika. Jerzy Konikowski trafnie swego czasu przewidział czym skończy się takie łapanie wielu srok za ogon. Pamiętam wtedy święte oburzenie niektórych zawodników i akolitów, czas pokazał, kto ma rację.
  Trzeba mieć natomiast pretensje do PZSZach o politykę sportową. Po co inwestować w mało perspektywicznych zawodników ? Chyba lepiej wysłać Teclafa, Janika, Gomularza czy jakiegoś innego młodego zawodnika , który ma szanse na podniesienie poziomu sportowego min. poprzez udział w takich zawodach.

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  wrz
  21
  śr.
  2022
  całodniowy FIDE Grand Prix Kobiet
  FIDE Grand Prix Kobiet
  wrz 21 – wrz 30 całodniowy
  W dniach 21-30.09. 2022 w stolicy Kazachstanu Nur-Sultan odbędzie pierwszy z czterech turniejów Grand Prix Kobiet. 16 uczestniczek gra w sumie w czterech turniejach o dwa miejsca w kolejnym Turnieju Kandydatek Kobiet, który ma się[...]
  paź
  2
  niedz.
  2022
  całodniowy European Club Cup
  European Club Cup
  paź 2 – paź 10 całodniowy
  2 – 10 Oct 2022, Mayrhofen (Austria) Strona turnieju
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking na żywo

  2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

  Dołącz do 156 pozostałych subskrybentów

%d bloggers like this: