gru
12

Kontynuacja odcinka 136

Radosław Jedynak – prezes Polskiego Związku Szachowego: szachy kojarzą się z inteligencją!

/////////////////////////////////////

Wczoraj w czasie obrad sejmu prezes partii PiS Jarosław Kaczyński wtargnął na mównicę i słowami: „Wiem jedno, pan jest niemieckim agentem” zaatakował nowego premiera Donalda Tuska (źródło).

(fotografia z Internetu)

Okazuje się, że „wątek niemiecki” w różnych sytuacjach jest ciągle modny w Polsce. Pisałem kilkakrotnie w różnych publikacjach, także na tym blogu, że w 1999 roku z Zakopanem na sesji Młodzieżowej Akademii Szachowej zaproponowałem pewne reformy w szkoleniu młodzieży, które zostały odrzucone m.in. przez ówczesnego dyrektora MASZ Ryszarda Bernarda.

Dlatego opublikowałem w Magazynie Szachista artykuł pt. „Quo vadis polskie szachy?”, który spowodował w sierpniu 2003 roku na Forum Polskiego Związku Szachowego polemikę p.t. „Akademia Szachowa unowocześniać czy nie?”.

Wziąłem w niej udział, gdyż chciałem zademonstrować korzyści moich propozycji. Gospodarzem Forum był ówczesny prezes PZSzach Przemysław Gdański. Dyskusją sterował arcymistrz Bartłomiej Macieja, syn wiceprezesa PZSzach Jana.

Niestety większość forumowiczów została fałszywie ukierunkowana przez Bartłomieja Macieję i zamiast na problemie unowocześnienia Akademii, skoncentrowała się w głównej mierze na atakach personalnych. Arcymistrz dyrygował destrukcyjną dyskusją, próbując wszystkich przekonać m.in. o szkodliwości treningu za pomocą komputera, poczty elektronicznej i Internetu oraz mojej negatywnej roli w rozwoju polskich szachów!

Wyśmiewano się z moich tekstów i obrażano mnie, do czego dopuścił prezes PZSzach, który nie próbował nawet ostudzić emocji pewnych „dyskutantów”. Nie sprzeciwił się także temu, gdy jeden z krewkich oponentów nazwał mnie „Volksdeutschem”. To jest  największa obraza jaka mnie (oraz moją rodzinę) spotkała w moim życiu!

Ta osoba zajmuje nadal czołową pozycję we władzach Polskiego Związku Szachowego!

cdn

 

 

URL Trackback

Trackback - notka

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

  maj
  21
  wt.
  2024
  całodniowy Mistrzostwa Polski
  Mistrzostwa Polski
  maj 21 – maj 31 całodniowy
  W dniach 21-31.05.2024 roku w Rzeszowie odbywają się mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Więcej informacji na stronie Polskiego Zwiazku Szachowego: link.
  maj
  27
  pon.
  2024
  całodniowy Norway Chess
  Norway Chess
  maj 27 – cze 7 całodniowy
  Uczestnicy: Carlsen, Caruana, Nakamura, Ding Liren, Firouzja, Praggnanandhaa Strona turnieju
  lis
  20
  śr.
  2024
  całodniowy FIDE World Championship 2024
  FIDE World Championship 2024
  lis 20 – gru 15 całodniowy
  Mecz o  mistrzostwo świata: Ding Liren – Gukesh D
 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: