lut
15

Kontynuacja odcinka 36

Obowiązkiem każdego publicysty jest przestrzeganie zasad etyki dziennikarskiej, czyli przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji!

Właściwie ostatnim odcinkiem (36) zamierzałem pierwotnie zakończyć „przypadek Malty 1980”. Jednakże kilka osób zmobilizowało mnie do kontynowania tego tematu.

Także duże zainteresowanie wywiadem Agnieszki Brustman #SalonKsiazkiSportowej: „Moja szachowa wspinaczka”.

Bezpośredni link: https://www.youtube.com/watch?v=zzV1lT9DCOk&t=513s

przesądziło, że postanowiłem poświęcić jeszcze temu problemowi kilka odcinków. Tylko nie w temacie „Nasze największe sukcesy”, gdyż tutaj będę dalej przedstawiać spektakularne osiągnięcia naszych zawodniczek i zawodników.

Natomiast opis „Malty 1980” w przedstawionej książce jest negatywnym przykładem i trudno to zaliczyć do epizodu „Nasze największe sukcesy”.   

Kilka komentarzy Internautów:

1.Trzeba przeciwstawiać się takim manipulacjom w stylu Brustman/Bernard, które szkodzą tylko ogólnemu wizerunkowi naszej dyscypliny i zaprzeczają określeniu szachów jako „królewskiej gry”.

2.Znam dobrze środowisko warcabistów. Tam ludzie się szanują. Nie ma takiej nienawiści,  jak to jest w w szachach. Zupełnie inny świat.

3.Nasze środowisko jest już od dawna cholernie toksyczne. Ale to co zrobiła w swej książce Agnieszka Brustman, to po prostu jest nie do akceptacji.

 

 

URL Trackback

Trackback - notka

Komentarzy: 2

Dodaj komentarz

Musisz sięzalogować aby móc komentować.

 • Szukaj:
 • Nadchodzące wydarzenia

 • Odnośniki

 • Skąd przychodzą

  Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
 • Ranking FIDE na żywo

 • Codzienne zadania

  Play Computer
 • Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

  Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d bloggers like this: