Archiwum kategorii ‘Problemiści’

Kwi
22

Spotkanie problemistów w Warszawie 4 marca 2017 r. w siedzibie Polskiego Związku Szachowego.

Od lewej strony stroją: Stefan Parzuch (Legionowo), Tadeusz Lehmann (Poznań), Waldemar Tura (Adamów), Stefan Milewski (Gliwice), Jarosław Brzozowicz (Częstochowa) i Ryszard Królikowski (Jabłonna).

(fotografia ze zbiorów Eugeniusza Iwanowa).

Lis
08

Posiedzenie Komisji Kompozycji Szachowej PZSzach (Warszawa 13.03.2013). Od lewej strony siedzą: Waldemar Tura, Jan Rusinek, Piotr Murdzia i Stefan Parzuch.

(zdjęcie ze zbiorów Eugeniusza Iwanowa)

Lis
04

Plakietka za II miejsce Mistrzostw Świata w kompozycji szachowej 1984 – 1988. Obok skład drużyny i uzyskane punkty.

(źródło: Eugeniusz Iwanow)

Lis
03

X Zjazd Problemistów (Warszawa 6  maja 2013)

Siedzą od lewej: Jan Rusinek, Waldemar Tura, Stefan Milewski, Piotr Górski.
Stoją od lewej: Piotr Murdzia, Edward Pałłasz, Jarosław Brzozowicz, Henryk Grudziński, Ryszard Królikowski, Andrzej Jasik, i Stefan Parzuch.

(zdjęcie ze zbiorów Eugeniusza Iwanowa)

Lis
01

Kalendarzyk Stefana Parzucha (ze zbiorów Eugeniusza Iwanowa)

Paź
27

Spotkanie z Edwardem Pałłaszem w siedzibie Polskiego Związku Szachowego (Warszawa 16.01.2013).

Od lewej strony: Stefan Parzuch, Waldemar Tura, Edward Pałłasz i Jan Rusinek.

(Zdjęcie ze zbiorów Eugeniusza Iwanowa)

Paź
25

Kongres problemistów w Grazu (1986). Obok Eugeniusza Iwanowa stoi czołowy grecki kompozytor szachowy Paul Moutecidis.

(zdjęcie ze zbiorów Eugeniusza Iwanowa)

Paź
21

Kongres problemistów (Rotterdam 1991). Powrót z wycieczki morskiej. Z przodu E.Iwanow i M.Kovacevic (Jugosławia). Z tyłu widać S.Rumiancewa (Rosja).

(zdjęcie ze zbiorów Eugeniusza Iwanowa)

Sie
24

Spis polskich problemistów z tytułami krajowymi w kompozycji szachowej (aktualizacja 5.11.2015)

Lp. Nazwisko i imię Tytuł Rok nadania

1 Banaszek Marcin mistrz krajowy 2013
2 Beszczyński Jan mistrz krajowy 1959
3 Brzozowicz Jarosław kandydat na mistrza 2013
4 Czarnecki Tadeusz mistrz krajowy 1955
5 Drążkowski Krzysztof mistrz krajowy 2013
6. Frąk Marian, I kategoria, 2015
6 Grudziński Henryk mistrz krajowy 2013
7 Grzankowski Wacław mistrz krajowy 2013
8 Grzeban Grzegorz mistrz krajowy 1959
9 Halski Marek mistrz krajowy 1984
10 Iwanow Eugeniusz arcymistrz krajowy 2013
11 Jasik Andrzej mistrz krajowy 2013
12 Kapica Ryszard mistrz krajowy 1985
13 Konikowski Jerzy mistrz krajowy 1974
14 Kozłowski Szaja arcymistrz krajowy 2013
15 Kroc Henryk mistrz krajowy 1959
16 Kruk Henryk kandydat na mistrza 1985
17 Lehmann Tadeusz kandydat na mistrza 2013
18 Lewandowski Andrzej J. kandydat na mistrza 1987
19 Limbach Mariusz kandydat na mistrza 1982
20 Limbach Saturnin arcymistrz krajowy 2013
21 Milewski Stefan mistrz krajowy 2013
22 Murdzia Piotr kandydat na mistrza. 2013
23 Pałłasz Edward kandydat na mistrza 2013
24 Parzuch Stefan mistrz krajowy 2013
25 Pieprzyk Rudolf kandydat na mistrza 1974
26 Pfeiffer Mieczysław mistrz krajowy 1959
27 Przepiórka Dawid arcymistrz krajowy 2013
28 Rosolak Władysław mistrz krajowy 1974
29 Rusek Jan A arcymistrz krajowy 2013
30 Rusiecki Ryszard kandydat na mistrza 1955
31 Rusinek Jan arcymistrz krajowy 2013
32 Strzała Kazimierz mistrz krajowy 1986
33 Suchodolski Włodzimierz mistrz krajowy 1959
34 Szwedowski Leopold arcymistrz krajowy 2013
35 Śledziewski Janusz mistrz krajowy 2013
36 Trzęsowski Andrzej mistrz krajowy 1959
37 Tura Waldemar arcymistrz krajowy 2013
38 Węgrzyn Adam kandydat na mistrza 1987
39 Wróbel Marian arcymistrz krajowy 2013
40 Zalewski Mieczysław mistrz krajowy 1982
41 Zimmer Eligiusz mistrz krajowy 2013
42 Żuk Henryk mistrz krajowy 1987
43. Henryk Kruk, mistrz krajowy, 2014
44. Janusz Skrzek, mistrz krajowy, 2014

Spis problemistów z tytułami międzynarodowymi w kompozycji szachowej

Lp. Nazwisko i imię Tytuł Rok nadania Suma punktów w Album FIDE

1 Iwanow Eugeniusz mistrz międzynarodowy 2015 26,5
2 Kwiatkowski Marek mistrz międzynarodowy 2010 27,33
3 Lewandowski Andrzej mistrz FIDE 1992 22,5
4 Mażul Waldemar mistrz FIDE 2005 21
5 Rusek Jan A mistrz międzynarodowy 1976 32
6 Rusinek Jan arcymistrz międzynarodowy 1992 91,5
7 Ruszczyński Piotr mistrz międzynarodowy 1988 29
8 Szwedowski Leopold mistrz międzynarodowy 1979 47,5
9 Tura Waldemar arcymistrz międzynarodowy 2004 105

Źródło

  • Szukaj:
  • Nadchodzące wydarzenia

    Lip
    11
    czw
    2019
    całodniowy 2nd Grand Prix Series Knockout
    2nd Grand Prix Series Knockout
    Lip 11 – Lip 25 całodniowy
    W dniach 11-25 lipca odbędzie się w Jurmala kolejny turniej z serii 2nd Grand Prix Series Knockout z udziałem So, Giri, Vachier-Lagrave, Grischuk, Aronian, Mamedyarov, Karjakin, Nakamura, Yu Yangyi, Topalov, Harikrishna, Svidler, Duda, Navara, Vitiugov, Dubov.[...]
    Lip
    13
    sob
    2019
    całodniowy Dortmund Sparkassen
    Dortmund Sparkassen
    Lip 13 – Lip 21 całodniowy
    Turniej z udziałem: Nepomniachtchi, Dominguez Perez, Radjabov, Wojtaszek, Rapport Strona turnieju  
  • Odnośniki

  • Skąd przychodzą

    Free counters! Licznik działa od 29.02.2012
  • Ranking na żywo

    2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
  • Codzienne zadania

    Play Computer
  • Zaprenumeruj ten blog

    Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

    Dołącz do 152 pozostałych subskrybentów