gru
28

Kontynuacja odcinka 9

gru
27

Kontynuacja odcinka 33

Na pytanie kilku Internautów odpowiadam, że o sukcesach naszej młodzieży w tym Jakuba Seemana była informacja na blogu, np.: link.

Osobiście jestem bardzo ciekawy, jak dalej rozwinie się kariera szachowa młodego mistrza. Na przestrzeni minionych lat polskie szachy miały wiele talentów, które po przekroczeniu wieku juniora (juniorki) znikały z horyzontu szachowego świata. Zresztą o przyczynach tego zjawiska wielokrotnie toczyliśmy dyskusje na tym blogu.

O innych talentach można dowiedzieć się na stronie Przemysława Jahra.

 

gru
27

Kontynuacja odcinka 32

W dniach 15-22.12.2023 we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Krystyny Hołuj-Radzikowskiej.

W ramach festiwalu odbyły imprezy:

Mecz Polska-Reszta Świata

Zespół polski grał w składzie: Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Oliwia Kiołbasa, Karina Cyfka, Klaudia Kulon.

Natomiast Reszta Świata: Antoaneta Stefanowa, Narva Mai, Pia Cramling, Stavroula Tsolakidou, Gulnar Mammadova.

Mistrzostwa Polski kobiet w rapidzie

Inne wydarzenia można obejrzeć na stronie festiwalu

 

gru
26

Kontynuacja odcinka 40


gru
25

Kontynuacja odcinka 139

Odnośnie komentarzy Internauty slawomirus nie będę się wypowiadać. Mamy przecież w Polsce demokrację, czyli wolność słowa.

Tylko jakoś strona przeciwna tego nie respektuje. Przypominam wpis internauty Adamka z 6 sierpnia 2015 roku:

///////////////////////////////////////////////

Dla niektórych osób pomówieniem pewnie jest wszystko co Pan pisze. Niech się Pan tym nie przejmuje. To jest niestety Polska.

Przypomniała mi się scena z filmu pt. CK Dezerterzy, z oberleutnantem Franzem von Nogay: „Politycznie podejrzany…. Wy nie jesteście podejrzani, Wy jesteście WINNI przestępstw politycznych”.

To tak samo jak dla ludzi z pewnych kręgów i ich popleczników. Cokolwiek Pan napisze, to Pan nie jest podejrzany – Pan jest winny. Jak Pan napisze, że nasi w jakimś turnieju zajęli dalekie miejsca, to też jest źle, bo to jest wyśmiewanie się z niepowodzeń i szydzenie z naszych zawodników. A to trzeba przecież napisać, że nasi zawodnicy zajęli wysokie miejsca, 12 i 23. Miejsce 12 to tak prawie w pierwszej dziesiątce, czyli prawie na podium. Czyli jednak w czołówce światowej. Proste? Proste!

To oczywiście żart, bo co innego pozostało nam wobec pewnych ludzi. Nie wiem tylko czy w każdym polskim związku sportowym jest tak jak w naszym środowisku szachowym. Nie warto się tym wszystkim przejmować!

///////////////////////////////////////////////

Do tego wpisu załączam dwa komentarze Internautów:

amator

6 sierpnia 2015 o godz. 20:42

Dyskusje na niezależnym blogu, a nawet samo jego istnienie, stanęły ością w gardle hołdownikom Pzszach i „szachowej Białorusi”. Liczne próby zdyskredytowania autora bloga okazują się nieskuteczne. Blog cieszy się znaczną popularnością i jest cennym źródłem informacji.

Arek

8 sierpnia 2015 o godz. 22:53

Dobrze że jest taki blog i to prowadzony na odpowiednim poziomie. Oby tylko Pan Jerzy się nie zniechęcił po tylu agresywnych atakach ze strony oponentów.

 

 

gru
25

Kontynuacja odcinka 4